Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Finanse > Będą chronić banknoty przed fałszerstwem

Będą chronić banknoty przed fałszerstwem

Polskie banknoty zmienią się w 2014 roku, a wszystko dlatego, aby lepiej i skuteczniej chronić je przed fałszerzami. Będą chronić banknoty przed fałszerstwem Sposobów na podrabianie polskich banknotów było do tej pory naprawdę bardzo dużo. To wszystko ma się zmienić 7 kwietnia 2014 roku. Narodowy Bank Polski chce wprowadzić nowe banknoty dziesięcio, dwudziesto, pięćdziesięciu i stuzłotowe, które będą posiadały lepsze zabezpieczenia przed fałszerstwami.

Nie trzeba się martwi – obecnie używane banknoty nie zostaną wycofane. Stare i zużyte banknoty  będą stopniowo wymieniane na nowe. Będą chronić banknoty przed fałszerstwem Jak zapewnia już dziś NBP, stare banknoty będą ważne bezterminowo. Dla użytkowników polskich banknotów nie będzie to jednak żadna wielka rewolucja. Jedno jest pewne nowe banknoty będą znacznie różniły się od starych.

Każda taka próba ochrony przed fałszerzami, pozwala uniknąć finansowych strat, które może odczuwać zarówno portfel przeciętnego Polaka, jak i skarb państwa. Będą chronić banknoty przed fałszerstwem NBP dokłada wszelkich starań, aby poziom zabezpieczeń regularnie był poszerzany o nowe, skuteczne rozwiązania.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.