Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Gospodarka > Cele polityki gospodarczej

Cele polityki gospodarczej

Polityka gospodarcza, aby dobrze i efektywnie spełniać swoje funkcje musi najpierw wyznaczyć sobie określone cele. Cele polityki gospodarczej Często jest ich bardzo dużo, specjaliści dzielą je, więc na różnorodne kategorie.

Polityka gospodarcza spełnia bez wątpienia funkcje polityczne oraz ustrojowo-systemowe. W ten sposób wspiera ustrój społeczno-gospodarczy danego kraju. Ponadto stawia sobie cele ekonomiczne, które mają na celu powiększanie dobrobytu, zapewnienie równowagi gospodarczej, wpływ na przemiany strukturalne, czy powiększanie majątku danego państwa. Cele polityki gospodarczej Ważne są także cele społeczne. Przez nie rozumiemy, że polityka gospodarcza chroni gwarancje zatrudnienia, dba o sprawiedliwy podział dochodu, zapewnia dostęp do ochrony zdrowia, a także wpływa na wyrównywanie szans w społeczeństwie.

Zadań i celów wyznaczonych przez politykę gospodarczą winno być zdecydowanie więcej. Można tu wymienić także cele ekonomiczne, które skupiają się na ochronie środowiska, czy racjonalnym pozyskiwaniu ze źródeł naturalnych. Cele polityki gospodarczej Polityka gospodarcza nie pomija również celów obronno-militarnych, w celu zapewnienia państwu odpowiednich warunków obronnych i zapewnienia społeczeństwu bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.