Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Gospodarka > Dywersyfikacja ryzyka

Dywersyfikacja ryzyka

Poznając pojęcia i procesy związane z gospodarką, prędzej czy później natykamy się na termin dywersyfikacji ryzyka. Dywersyfikacja ryzyka Pojęcie to oznacza nic innego, jak zróżnicowanie i rozproszenie ryzyka.

Bardzo często spotykamy się z bardziej szczegółowym określeniem, jakim jest dywersyfikacja ryzyka kredytowego. Zjawisko to związane jest z właściwym zróżnicowaniem portfela kredytowego banku, które związane jest z udzielaniem kredytów o różnych formach prawnych, bądź działających w różnych częściach kraju lub w różnych branżach.

Wyróżnia się także dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego. Dywersyfikacja ryzyka Ten zabieg polega z kolei na zróżnicowaniu portfela inwestycyjnego. Dochodzi do tego poprzez dobór aktywów, które zostały obciążone ryzykiem. W przypadku poniesienia jakichkolwiek strat w jednych aktywach zostaną one zrekompensowane zyskami w innych aktywach.  Warto pamiętać, iż w tym przypadku element ryzyka inwestycyjnego jest wykorzystywany, jako wskazówka podczas dokonywania wyboru portfela inwestycyjnego. Dywersyfikacja ryzyka Ważne jest, aby przeanalizować właściwe proporcje zachodzące pomiędzy danymi aktywami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.