Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Gospodarka > Gospodarka a WTO

Gospodarka a WTO

Dla dzisiejszej gospodarki światowej ważne są organizacje i instytucje, które czuwają nad bezpieczeństwem międzynarodowych gospodarek. Gospodarka a WTO Jedną z takich organizacji jest Światowa Organizacja Handlu, określana również skrótem WTO (od angielskiej nazwy World Trade Organization).

Organizacja ta działa od czternastu lat. Przez ten czas wyznaczyła sobie wiele celów i zadań do realizacji. Jednym z nich jest proces liberalizacji międzynarodowego handlu. Organizacja ma również na celu wspierać handel poprzez prowadzenie racjonalnej polityki inwestycyjnej, czy też ma za zadanie rozstrzygać kwestie sporne dotyczące spraw handlowych. Gospodarka a WTO Każde państwo, które wstąpi w szeregi Światowej Organizacji Handlu zobowiązane jest do przestrzegania jej norm i zasad. W tej chwili do organizacji należy ponad stu pięćdziesięciu członków. Prezesem WTO jest Roberto Azevedo.

Warto wspomnieć, że Światowa Organizacja Handlu opisuje też przepisy dotyczące handlu transgranicznego, czy to jak wygląda świadczenie usług za granicą. Organizacja ta pełni zatem wiele ważnych i znaczących ról na arenie międzynarodowej. Gospodarka a WTO Jej Głowna siedziba znajduje się w Genewie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.