Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Gospodarka > Gospodarka hybrydowa

Gospodarka hybrydowa

Gospodarka hybrydowa jest sposobem zarządzania gospodarką w oparciu o specyficzne mechanizmy regulacyjne oraz charakterystyczne typy instytucji. Gospodarka hybrydowa

Gospodarka hybrydowa to zatem system, który łączy funkcjonowanie instytucji oraz mechanizmów gospodarki rynkowej. W tym celu wykorzystywane są metody nakazowe oraz rozdzielcze. W Polsce ten system gospodarki istniał w latach osiemdziesiątych minionego wieku.

Cechami charakterystycznymi tegoż systemu są: Gospodarka hybrydowa brak rynku kapitałowego, pewna dominacja własności państwowej, przy równoczesnym pozwoleniu państwowym przedsiębiorstwom do samodzielnych planów gospodarczych. W systemie tym nie ma zakazu na tworzenie spółek akcyjnych, czy też spółek z ograniczoną odpowiedzialnością z firm państwowych. Gospodarka krajowa może korzystać również z wpływów płynących z kapitału zagranicznego.  Trzeba również zaznaczyć, iż system ten charakteryzował się także brakiem wewnętrznej spójności. Gospodarka hybrydowa W ten sposób przedsiębiorstwa państwowe mogły podnosić ceny swoich towarów i próbować podwyższyć fundusz płac.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.