Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Ekonomia > Jak nie dziedziczyć długów?

Jak nie dziedziczyć długów?

Spadek może przyjąć formę majątku, ale może również przybrać formę długu. Jak nie dziedziczyć długów? O ile z odziedziczonego majątku każdy z nas będzie się cieszył, tak już z długów raczej nie bardzo. Istnieje kilka sposobów, które pozwalają nie dziedziczyć długów. Jak w ogóle dziedziczy się spadek?

Jedną z opcji jest przyjęcie proste spadku. W takiej sytuacji spadkobierca ponosi odpowiedzialność zarówno za majątek, jak i długi. Zupełnie inną formą jest przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza. Ta forma oznacza, że spadkobierca jest odpowiedzialny za długi do wartości otrzymanego spadku. Jak nie dziedziczyć długów? W uproszczeniu oznacza to, że w najgorszym wypadku spadkobierca nic nie zyska. Nie będzie jednak też narażony na straty.

Zawsze istnieje również możliwość odrzucenia spadku. Wówczas spadkobierca nie dziedziczy, ani długów, ani też niestety nie dziedziczy majątku.

Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji lepiej porozmawiać z notariuszem lub specjalistą od prawa spadkowego. Nie sugerujmy się podpowiedziami rodziny i osób, które miały w swojej rodzinie sprawy związane ze spadkiem. Jak nie dziedziczyć długów? Każdy taki przypadek jest inny i indywidualny.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.