Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Kredyt > Karencja w spłacie kredytu

Karencja w spłacie kredytu

Spłacając kredyt musimy pamiętać o tym, że mamy szansę choć na krótki czas „odpocząć” od spłat rat kredytowych. Karencja w spłacie kredytu Jednym z takich rozwiązań jest karencja w spłacie. Na czym polega?

Karencja w spłacie kredytu, czyli inaczej zwłoka, może zostać przyznana kredytobiorcy na jego wcześniejszy wniosek. Jest to nic innego jak czasowe zawieszenie konieczności spłacania rat kredytu. Dotyczy to jednak tylko części kapitałowej rat kredytowych. Ponieważ, jeśli bank udzieli nam możliwości karencji w spłacie, musimy dalej w terminie spłacać część odsetkową. Karencja w spłacie kredytu To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które spłacają kredyt już od dłuższego czasu – jeśli są to raty stałe, to na początku zazwyczaj spłacamy głównie odsetki. Ponadto to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z kredytu z malejącymi kwotami rat.

Karencja jest dobrym pomysłem dla osób, które potrzebują więcej pieniędzy na przykład w okresie letnim, aby móc wyjechać z rodziną na wakacje. Karencja w spłacie kredytu Trzeba jednak pamiętać, że prędzej czy później będziemy zmuszeni spłacić zaległości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.