Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Finanse > Tanio nie zawsze znaczy dobrze

Tanio nie zawsze znaczy dobrze

Nasze decyzje konsumenckie bardzo często dyktowane są ceną. Tanio nie zawsze znaczy dobrze Dla naszych portfeli to zarazem dobrze, jak i źle. Niestety, tanio nie zawsze znaczy dobrze.

Przykładem może być sytuacja, w której kupujemy buty. Jeśli wydamy na nie mało pieniędzy, na pewno oszczędzimy, a nasz portfel nie odniesie przesadnego uszczerbku. Jednak zastanówmy się, czy nie będzie to jedynie złudne oszczędzanie. Tanie buty mogą okazać się kiepskie i szybko będziemy zmuszeni je wymienić na nowe. Tanio nie zawsze znaczy dobrze Gdybyśmy w tym miejscu zainwestowali i kupili dobre, solidne buty (posiadające jeszcze dodatkowo gwarancję), moglibyśmy je nosić przez wiele lat, a nie jedynie pół sezonu. Czasami przesadna oszczędność zwyczajnie nam się nie opłaca, warto jest zatem zainwestować i później przez długi czas nie martwić się niepotrzebnymi wydatkami.

Zasada ta pokazuje, że zawsze warto pomyśleć i zastanowić się nad tym, jak wydajemy pieniądze. Tanio nie zawsze znaczy dobrze Racjonalne podejście do naszego portfela może uchronić nas przed wieloma zagrożeniami i niepotrzebnymi stratami.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.