Znajdujesz się tutaj: agentubezpieczeniowybartosiak.pl > Kredyt > Wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe

Karencja w spłacie kredytu jest równoznaczna z czasowym nieopłacaniem rat w części kapitałowej kredytu (przy jednoczesnej spłacie odsetek). Wakacje kredytowe Innym rozwiązaniem na czasowe niespłacanie kredytu są wakacje kredytowe. W tym przypadku, usługa ta polega na tymczasowym niespłacaniu całej raty. Mowa tu zatem zarówno o części kapitałowej, jak i odsetkowej.

Nie jest jednak tak, że sami możemy zdecydować o tym, że w danym terminie nie będziemy spłacać kredytu, ponieważ „robimy sobie wakacje kredytowe”. Wakacje kredytowe Tak samo, jak w przypadku karencji, zmuszeni jesteśmy do złożenia wniosku w banku z prośbą o udzielenie nam wakacji kredytowych. Bardzo wiele banków już podczas przyznawania kredytu w swoim regulaminie i umowie jasno określa, jak długie mogą być wakacje od spłat kredytu. Bank może zatem stwierdzić, iż wakacje kredytowe przysługują nam na przykład raz w roku (na przykład na okres dwóch miesięcy). Wakacje kredytowe

Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie zaległości, które powstaną podczas wakacji kredytowych będziemy musieli i tak spłacić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany w celu zostawienia komentarza.